Březen 2010

Ahojky hlásněte prosíím

21. března 2010 v 14:12
Ahojky díky moc že sem se dostala do 2 kola sonb a prosím hlasujte i v druhéém pro denikkkatky48 moc moc prosííím dííkkyy ♥
TADYQ HLÁSNI pro denikkkatky48 Web ♠☺☻♦♣•◘○

jááá už běžííím

20. března 2010 v 12:49
Ahojky tak já du uspat Danešška

bratránci Lukášek a Daneššek I LOVE YOU!!!

20. března 2010 v 12:39
Ahojky dneska sem byla s bratránkama s lukáškem tomu sou 3 a danečkem tomu je 1 byl to super den moc moc vás milujusrdceses a moje teta verča musela hrabat listí no a já hlídala oni sou tak rozkošní někdy sem vám dám fotky tety, lukáška a danečka a pak přišla i ségra a sestřenky a zachvilku půjdu s kočárkem uspat danečka protože svítí sluníčko a je hezky už se moc moc těšííííím

V tomhle kočárku ho povezuu :-)noo záávidíte že564656465646fgru:-) A pak jještě ve 3 pojedeme na bazéén heč heč a smalým Danečkem a Lukáškem

Dííky moc♥♥♥

16. března 2010 v 14:00
Ahojky díky moc že sem se dostala do 2 kola sonb a prosím hlasujte i v druhéém pro denikkkatky48 moc moc prosííím dííkkyy ♥
TADYQ HLÁSNI pro denikkkatky48 Web ♠☺☻♦♣•◘○

Hlásky

16. března 2010 v 6:39
Web HLASUJTE PRO DENIKKATKY48 PROSÍM OPLATÍM VÁM TO JESTLI BUDETE CHTÍT

knížky o koní doporučuji

14. března 2010 v 19:39 Knížky o koních
tady jsem našla ně jaké nové knížky o koních
abeceda jezdectvíGreenová Lucinda
Abeceda jezdectvíPublikace určená především dětem, začínajícím svou "koňařskou dráhu" nabízí základní přehled znalostí a dovedností pro jízdu i běžný provoz ve stáji, značná pozornost je věnována bezpečnosti při jízdě po silnici. Obsahuje stručný adresář organizací a oddílů v ČR. Jejími klady jsou kvalitní fotografie a tisk, vysvětlení pobídek ovšem postrádá nákresy, také nejsou zmiňovány pomůcky sedem (váhou).
 • Nakladatel: IKAR Praha, s.r.o.
 • Původní nakladatel: Dorling Kindersley, London, 1993
 • Místo vydání: Praha
 • Rok vydání: 1995
american paint horsePHC ČR
American Paint HorseKomplexní brožurka, seznamující milovníky tohoto charakterního plemene koní se všemi podstatnými znaky, historií a typy zbarvení, doplněno o historii American Paint Horse Association, požadavky pro registraci koně, vzhled a popis důležitých formulářů, výpis povinností majitelů těchto koní, přehled soutěží APHA... Cca 20 stran textu, barevné kvalitní fotografie a kresby, vše na křídovém papíře, formát A5.
 • Nakladatel: Paint Horse Club ČR
 • Rok vydání: 2000
 • Cena: cca 30,- Kč
* Paint Horse Club ČR, Hořice 9, 678 01 Blansko, tel./fax: 506/417427, e-mail: phccr@usa.net
horsemanship přirozené partnerstvíVáclav Bořánek
Horsemanship - přirozené partnerstvíNapadlo vás někdy "dát koni svobodu?" První původní - tedy česká - kniha na toto téma. Čtenářsky vstřícným způsobem popisuje, jak přistupovat ke koni, aby z toho měl dobrý pocit nejen jezdec, ale i kůň. Hledáte-li text, který by vám vysvětlil, jak to všichni ti "zaříkávači" dělají, je to tato vlaštovka. Editoři přehlédli několik edičních i pravopisných chyb, pozorný čtenář objeví i jednu či dvě chyby logické, které budou v dotiscích odstraněny. Kniha je psaná milým způsobem, jakobyste byli na Bořánkově kurzu, vytištěná na příjemném papíře s černobílými fotografiemi a doplněná stručnými kapitolami o těch prvních "horsemanech". Pevná vazba, běžný rozměr. Rozhodně doporučuji. Vaše názory viz tato diskuze.
 • Vydání: 1. vyd.
 • Nakladatel:nakladatelství Harmony
 • Místo vydání: Cheb
 • Rok vydání: 2005
 • Počet stran/Formát :91 s.
 • Cena: cca 230,- Kč
 • ISBN: 80-903484-1-7
hipologické listy informace ze světaJaroslav Dušek, Frank Zika, Peter Weijnen, K.H. van den Hurk
Hipologické listy - chov koní. Informace ze světaÚvodní číslo neperiodických hipologických listů, ve které autoři chtějí "informovat veřejnost, jezdce a ostatní zájemce o zajímavostech z různých oblastí hipologie". V tomto svazku jsou čtenáři seznámeni s typy koní chovaných v Evropě v 16. st., se zajímavostmi z německých chovů koní, tréninkový systém trakenských koní aplikovaný již v předminulém století, a informace o westernovém koni Paso Fino.
 • Nakladatel: Česká klusácká asociace
 • Místo vydání: Praha
 • Rok vydání: 1995
 • Počet stran/Formát :34 s.
 • Cena: 50 Kč

Jezdecké stezky (hipostezky)

14. března 2010 v 19:35
Za poslední desetiletí neuvěřitelně vzrostl
zájem o všechna odvětví jezdeckého sportu. Ani turistika na koni
není výjimkou. Stoupající počet jezdců - turistů - tak dal
vzniknout síti jezdeckých stezek, která se neustále rozšiřuje a
snaží se vyrovnat cyklostezkám, stezkám pro pěší a běžkaře.


V srpnu roku 2005 byl pod záštitou Klubu českých turistů vyznačen první úsek jihočeské jezdecké stezky Rohy - úbočí Kletě - chata pod Kletí. Trasa měří 10 km a je značena červeně. Po Jihočeském kraji vytvořily své trasy také Pardubický kraj a v roce 2007 kraj Královéhradecký.

Jezdecké stanice

Pokud cestujete déle než jeden den, musíte se svým koněm někde přespat a odpočinout si, nakrmit a napojit se, případně vyřešit nějaký zdravotní problém. Od toho jsou na trasách jezdecké stanice, kde poskytnou ubytování vám i vašemu koni. Například na trase Maříž - Nová říše najdete stanice Maříž, Cizokrajov, Chlumec, Kandusův lom a Bohuslavice.

Způsob značení

Značení jezdeckých tras je podobné jako značení cest pro pěší. Místo barevného pruhu je ale ve středu čtverce 10x10 cm kruh o průměru 6 cm. Pro zlepšení viditelnosti (na druhé straně louky) se používá značka větších rozměrů (tzv. volavka). Značky jsou umisťovány 180 cm nad zemí, pokud trasa vede souběžně s jinou stezkou, umisťuje se značka 20 cm pod cykloznačku a 10 cm pod značku pěší nebo běžkařské trati. Značení provádějí členové jezdeckých organizací proškolení Klubem českých turistů (KČT).
Hipostezky jsou navrhovány tak, aby co nejméně zasahovaly do stezek pro pěší, cyklisty a běžkaře. Pokud to nejde jinak a trasy se musí v některých úsecích křížit, cesta má být široká minimálně 2 m, aby se kůň a jiný uživatel cesty mohli bezpečně vyhnout.


Barva a číslo trasy

 • páteřní stezky: červená
 • vedlejší větve: modrá
 • místní a regionální okruhy, odbočky k jezdeckým stanicím: zelená a žlutá
Každá nová stezky dostane od KČT své evidenční číslo, které rozlišuje její barvu: 101 - 299 červená, 301 - 499 modrá, 501 - 699 zelená, 701 - 899 žlutá.

Jízdárenské okruhy

Jsou určeny pro komerční jezdeckou turistiku. Značkaři KČT je značí a udržují pouze po dohodě s majiteli jezdecké stáje, k níž se okruh vztahuje. Jízdárenské okruhy jsou značeny barevnou podkovou v bílém čtverci o rozměrech 10x10 cm.

Městské okruhy

Jsou hipostezky, které vedou městem. Mohou být chápány jako regionální či místní okruhy, pak jsou značeny zeleně nebo žlutě, nebo jako jízdárenské okruhy (barevná podkova).

Jak se chovat na českých hipostezkách

 • Chovejte se ohleduplně k přírodě, neničte porost, neplašte zvěř.
 • Sbírejte po sobě odpadky, neznečišťujte přírodu.
 • Berte ohled na ostatní uživatele stezky, upozorněte na předjíždění a předjíždějte zleva. Chodce míjejte zásadně v kroku, zvláštní zřetel berte i na cyklisty. Nezapomeňte, že svou neopatrností můžete ublížit nevinnému člověku, sobě i svému koni.
 • Cválejte pouze na přehledných a bezpečných úsecích. Překážky překročte nebo obcházejte. Úzké úseky projděte krokem.
 • Na frekventovaných a rozbahněných cestách choďte v zástupu.
 • Upozorněte jezdeckou stanici na jakékoliv nedostatky na trase - odpadky, překážky, sesuvy půdy, poškozené značení.
 • Pokud budete mluvit s pěším nebo jiným turistou, chovejte se vždy slušně a ochotně. Děláte tak obraz o celé společnosti jezdeckých turistů.
 • Jízda na stezkách je na vlastní nebezpečí. Po majiteli pozemků nemůžete chtít žádnou náhradu za utrpěný úraz.
 • Na stezky nepatří volně pobíhající psi.

Kde hledat informace

Informace o jezdeckých stezkách a stanicích v jednotlivých krajích můžete hledat například na těchto webových stránkách:
Vysočina: www.sothis.cz
Jihomoravský kraj: www.konskestezky.cz
Moravskoslezský kraj: www.povodimoravky.cz
Olomoucký kraj: www.cernykun.cz
Pardubický kraj: www.kovarov.cz
Středočeský kraj: www.mikroregion.cz, www.dixina.wz.cz
Ústecký kraj: www.usti-nl.cz

Turistika na koni

14. března 2010 v 19:35


Rozhodla jsem se založit nový seriál a to TURISTIKA NA KONI.


"Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu"praví přísloví.

Zdaleka ne každý,touží stát se jezdcem-sportovcem,skákat přes překážky,jezdit dostihy,ne každý má na to talent.A tak si možná říkáme:Co já a koně?Co my a koně?Hodíme se vůbec k sobě?
Jezdecká turistika je jedním z nejkrásnějších způsobů,kdy můžeme společně,třeba nejprve s půjčeným koníkem,hledat na tyto otázky odpověď.
Při procházce mezi rozkvetlými loukami,při letním brouzdání v potoce,na cestě celé zlaté spadaným podzimním listím,nebo v zasněžené zimní krajině.
Mnozí už odpověď znají,vědí,že chvilky strávené v sedle uprostřed přírody,nebo třeba jen čas strávený pozorováním koní na pastvinách přinášejí hodně krásného-nejen potěšení z jízdy,ale i nová přátelství,mnoho nezapomenutelných zážitků a radosti.

V příštím díle:CO TURISTIKA NA KONI NABÍZÍ?