Květen 2010

Můj blog má narozeniny! Myyy máme....lowík

23. května 2010 v 15:49 | ketty |  ÚVOD
Ahoj :) Tak (: Dnes je to přesně rok co Ketty zasedla k počítači a řekla udělám si blog :D ;) Vlastně mi to všechno přijde děsně divný =) Tolik věcí se mi honí hlavou %) Rok! Představte si to! Celej dlouhej rok! 12 měsíců.365 dní :) Uběhlo to strašidelně a děsivě rychle :( Stalo se tak málo věcí a zároveň tolik :) Poznala jsem tolik úžasných lidí.Díky stránce jako blog.cz jsem našla skvělé přátele :) I poněkud zvláštní človíčky a sem tam i nějaké falešné lidi (?) Díky tomuhle všemu jsem dokázala hodně věcí :) Naučila se pracovat s články (: Jsem tak moc ráda za vše (: Ale stejně mi to přijde neskutečně divné! To všechno! Jak čas letí,jak všechno ubíhá (=
Nechce mi to jít do hlavy.Mám myšlenky plné otázek.Jak jsem dnes říkala holkám.Celej život si pokládám neskutečně mnoho otázek na které neexistují odpovědi =) Třeba dnes jsem mluvila o vesmíru (o: Taková záhada to pro mě je :D Tolik otázek a žádná odpověď! Ale tady nejde o otázky.Tady jde o to,že blog slaví narozky! Jsem pyšná :) Opravdu =) Takže tedy Happy Birthday ! =*
TĚŠÍM SE NA NOVÉ KAMARÁDY..... A URČITĚ NAVŠTĚVUJTE I NADÁLE MŮJ BLOG!!!BUDOU TU RŮZNÉ SOUTĚŽE A TAKY MŮŽETE VYHRÁT

Uzdění koně

23. května 2010 v 15:39 | ketty |  Koníci
Základní druhy uždění koně:
Uzdečka - je jednoduchým druhem uzdění. Používá se při základním výcviku koní i jezdců, k běžnému ježdění, předvádění, pro každodenní práci.

Druhy nánosníků
Anglický nánosník-Je nejjednodušším a nejpoužívanějším nánosníkem, který při správném zapnutí koni nepřekáží a umožňuje volný pohyb udidla.
Irský nánosník-Skládá se z anglického nánosníku, k němuž je pomocí poutka připevněn tenčí řemínek, zapínající se pod udidlem na dolní čelisti. Tento řemínek zabraňuje otevírání tlamy. Vždy se nejprve zapíná vlastní nánosník, teprve potom přídavný řemínek.
Hannoverský nánosník-Se používá se ke stejnému účelu jako irský nánosník. Tento typ nánosníku nesmí být příliš těsně utažen, protože může zraňovat koňskou hubu nebo bránit správnému dýchání.
Mexický nánosník-Oproti hannoverskému nánosníku má tu přednost, že nikdy nesvírá nozdry a neovlivňuje dýchání. Je praktický při napravování zkaženého koně, který otevírá hubu a nepřežvykuje, má ztuhlý krk nebo posunuje spodní čelist do stran.