Čištění koně

23. srpna 2010 v 14:46 | ketty |  Něco o koních
Kartáč na tělo:Je to kartáč s měkkými štětinkami,který odstranuje prach a mastnotu z hloubky srsti.Jen zřítka se používá u koní chovaných na pastvinách.Tato pomůcka se používá spolu s kovovým hřbílkem ,který se kartáč čistí.
Hrubí kartáč na zaschlou špínu:Je to kartáč s hrubými štětinami,který ze srsti odstranuje přischlé bahno,špínu zaschlý pot.Je to základní nástroj používaný při péči o zevnějšek koně chované na pastvině .Tento kartáč by se měl používat na hřívu a ocas,protože trhá žíně.
Kartáč na vodu:Je dobré mít dva.Jeden se použije navlhčený na konci práce,aby se odstranil všechen prach ze srsti ,potom se jím uhladí hříva ba pravou stranu krku-Druhý kartáč lze použít k čištění končetin ,pokud jsou hodně zablácené.
Plastové nebo gumové hřbilko:Tyto pomůcky jsou velmi užitečné pro odstranování bahna a zaschlého potu,pro stimulaci kůže a po vynesení mastnoty z povrchu kůže na povrchu srsti.
Speciální gumová rukavice:Je to rukavice,která se může použít na celého koně,aby se odstranilo bahno zaschlý pot.Tato pomůcka podobně jako gumové hřbílko vynese na povrch mastnotu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama